Закрытая тема
Показано с 1 по 17 из 17

Тема: 90-а річниця бою під Крутами

  1. #1

    90-а річниця бою під Крутами

    УМОВИ ТА ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНОГО ЗАХОДУ "КРУТИ-2008" В ПАМ'ЯТЬ ПРО БІЙ ПІД КРУТАМИ 16 (29) СІЧНЯ 1918 Р.

    ЗАХІД ВІДБУДЕТЬСЯ О 14.00 2-ГО ЛЮТОГО 2008 Р. НА СТ. КРУТИ.

    ІНІЦІАТОРИ ТА КЕРІВНИЦТВО ЗАХОДУ

    Ініціатором заходу є Серетаріат Президента України. Відповідне розпорядження про його проведення підписане віце-прем'єром уряду України Васюником І.В. Відповідальними структурами з боку держави є: Міністерство культури і туризму України, Міністерство оборони України, Чернігівська обласна державна адміністрація, Державне управління справами та інші. З боку військово-історичного співтовариства організаторами акції є громадські організації « Департамент воєнно-культурної антропології» та МГО « Київський клуб « Червона зірка», а також низка окремих військово-історичних клубів України. Військово-історичний захід є частиною офіційної програми вшанування пам'яті героїв Крут.

    ФОРМАТ ЗАХОДУ.

    Військово-історичний захід являє собою батально-історичну інсценізацію епізодів бою під Крутами силами учасників військово-історичних клубів і груп України за допомогою колег з Білорусі. Сценарний план передбачає реконструкцію бою між військами української Центральної Ради та військами Червоної гвардії з використанням стрілецького та артилерійського озброєння при підтримці піротехніки. Орієнтовна тривалість, залежно від погоди на день заходу – 45-60 хвилин.

    Взято з http://forum.milua.org/

  2. #2

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Доречі, сьогодні день пам"яті героїв Крут.

  3. #3

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Ну і на додаток, інформація, що можливо з'явиться на інформаційній дошці біля меморіалу. Інформація про те, що там насправді відбулося, а не журналістський міф про "300 недосвідчених студентів, які майже без набоїв тримали оборону і всі там і загинули".

    На цьому місці, 29 січня 1918 року, на захист молодої Української Держави під командуванням сотника Гончаренка стало близько 400 юнаків (юнкерів) Юнацької військової школи, 120 новобранців Студентського Куреня Січових Стрільців та 80 добровольців з місцевого Вільного Козацтва. Більшовицькі окупанти у складі московських і петроградських червоногвардійців та матросів Балтійського флоту під командуванням Муравйова переважали захисників майже в 10 разів, але протягом цілого дня українці стримували їх.
    Військо виконало бойовий наказ і лише після цього, опинившись перед загрозої повного оточення постійно прибуваючими підкріпленнями червоних, організовано відступило. Під час відступу у полон потрапила одна чота Студентського куреня, що складалася з 35 осіб. 28 з них червоні, розлючені великими втратами зі свого боку, закололи багнетами. Коли студентів вбивали після жорстоких катувань, вони співали "Ще не вмерла Україна". Семеро поранених, відісланих до Харкова на поталу місцевій червоній владі, змогли втекти за допомогою вкраїнських медсестер. Загальні втрати захисників становили: близько 250 юнаків, одна чота студентів із 35 стрільців та 10 старшин. З цих трьох сотен близько 80 віддали своє життя, захищаючи свою Батьківщину, свою Землю, свої родини.
    Ворога було затримано, що дало змогу виграти час на переговорах у Бресті, придушити більшовицьке повстання в Києві та вчасно евакуювати державні установи перед наступом червоних. Цю жертовну перемогу української зброї придешні покоління пам'ятатимуть вічно.
    Вічна пам'ять хлопцям...

  4. #4
    Оператор Аватар для Gdanz
    Регистрация
    28.04.2004
    Адрес
    Lviv
    Команда
    none
    Сообщений
    757
    Записей в дневнике
    2

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Cannon Fodder
    Только убийца разделит умело вечную душу и бренное тело.

  5. #5
    Оператор
    Регистрация
    04.12.2005
    Адрес
    Київ
    Команда
    ["УМВ"] (Коаліція ЗСУ)
    Сообщений
    140

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Цитата Сообщение от Gdanz
    Cannon Fodder
    не зовсім згоден, адже українські добровольці змогли протриматись день, та ще й грамотно відступити.
    Тож, на мою думку, доречніше сказати - "заручники політичних амбіцій влади УНР" ніж Cannon Fodder.
    (Особиста думка )

  6. #6

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Цитата Сообщение от Gdanz
    Cannon Fodder
    Гарматне м'ясо? Виконати завдання силами 600 бійців, 120 з яких були студентами-волонтерами та мали мінімальний військовий інструктаж, втримати декількатисячне військо на один день, та при цьому втратити 80 людей вбитими (а ще й половина з вбитих - страчені полонені) - це "гарматне м'ясо"? Мені видається, що це була вдала військова операція. Чи будь-які втрати на війні - це "гарматне м'ясо"?
    Звичайно це не виправдовує соціалістичний уряд УНР, який примусово розпускав по домівках армію та Вільне Козацтво, попри їх бажання служити. І в результаті отримав мінімум збройних сил на момент більшовицького вторгнення в Україну.

  7. #7

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Ствердження про "гарматне м"ясо" вважаю абсолютно недоречним.
    Вважаю, що цей бій треба внести в підручники з військової справи як приклад професійно організованої оборони. До того ж, в умовах обмеженої кількості боєприпасів для стрілецької зброї, майже без важкого озброєння (була лише 1 артплатформа з гарматою), та без резерву (резервний полк перейшов на сторону супротивника).
    http://focus.in.ua/article/history/10351.html

    Скептикам раджу почитати спогади сотника А.Гончаренка про цей бій; він був комендантом оборони станції. Спогади складені майже як combat after-action report - лаконічно, в хронологічному порядку.

  8. #8
    Оператор
    Регистрация
    05.05.2004
    Адрес
    aka Shtirlitz
    Команда
    classified
    Сообщений
    131

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    О, Мюллер, тобто Miller, дякую за тему!
    Чи є бажаючі відвідати подію? Я б залюбки поїхав за умови кампанії.
    Вважаю, що кожен киянин-патріот принаймні раз, мусить побувати на тому місці, як би там хто не висвітлював ті події.
    Скільки туди їхати, години 3?

  9. #9
    Оператор
    Регистрация
    14.11.2003
    Адрес
    Киев, Троещина
    Команда
    Медведи
    Сообщений
    930

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Хлопці, а може давайте не будемо піднімати суто націоналістичні питання стосовно "окупантів", і патріотичного "суто уряду ". який дійсно зробив все щоб держави не було, я розумію, що там сиділи патріоти, які боліли за українську держави, проте, чомусь. більшість населення її просто не підтримало (більшовицькі ідеї я тут навіть не пригадую). Досконалого дослідження бію під Крутами досі не проведено, за вийнятком чудових воплів про те, що їх там "300 як скло, товариства лягло", проте втрати дійсно ставили близько 40-80 бійців. Щодо того, що вони нібито затримали на добу, ви беріть до уваги, що БТР та БМП тоді не було, основними засобами переведзення військо були залізниці, а ось їх як раз і найпростіше перерізати... Зими тоді тако були дещо холодніші ніж зараз...
    Називати "бандою" дивізію, яка за різними джерелами нараховувала від 2780 до 6000 бійців також якось неправильно, а? Особливо враховуючи, що це був не зброд, набраний (а точніше примусово зігнаний в війська), а досить злагоджене на добре організоване військове з'єднання з артилерією та кінним підрозділом.
    Виникає питання, чому таке потужна сила просто не вибила вщент захисників отієї висотки під Крутами? Чогму не перемолола їх артилерийським вогнем та не покрошила шаблями кінноти? А на мій погляд, тому, що Муравйов просто вирішив не класти просто так своїх бійців заради мікроскопічного тактичного успіху над купкою юнаків, які через кілька діб просто втратили би боєздатність через нестачу боєприпасів та їжі.
    Юнаки та війська яки там трималися - дійсно герої, проте чому зараз вважається що вни любили Україну білье ніж рядові чевновоармійці Муравйова (до тогож набрані у східних областях України)? А ось керівництво УНР як найменш я можу назвати некомпетентними політичними авантюристами, дії яких призвели до ситуації, що склалася.
    Доречі, а звідки інформація про петроградських та московських бійців Червоної Армії? про матросів я ще можу зрозуміти - все ж море, де стояв потужний військовий флот, не так далеко...
    Р.С. Свого часу я навчався у військовому ліції ім. Героїв Крут.

  10. #10

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Цитата Сообщение от Hind
    Доречі, а звідки інформація про петроградських та московських бійців Червоної Армії? про матросів я ще можу зрозуміти - все ж море, де стояв потужний військовий флот, не так далеко...
    Друже, інформація з доповіді М.А. Муравйова, а саме з "ДОНЕСЕНИЯ М. А. МУРАВЬЕВА В СОВЕТ НАРОДНЫХ КОМИССАРОВ И В. А. АНТОНОВУ-ОВСЕЕНКО О РАЗГРОМЕ ВОЙСК ЦЕНТРАЛЬНОЙ РАДЫ ПОД ст. КРУТЫ".
    Конструктивне обговорення документів та фактів можна знайти тут: http://forum.milua.org/viewtopic.php?t=4274
    Цю тему я створював виключно для інформації, може хтось захоче приїхати.
    Як добиратися та де будуть місця для глядачів, можна прочитати тут: http://forum.milua.org/viewtopic.php?p=50378#50378

    З повагою,
    Miller

  11. #11

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Цитата Сообщение от Chill
    Цитата Сообщение от Gdanz
    Cannon Fodder
    Гарматне м'ясо? Виконати завдання силами 600 бійців, 120 з яких були студентами-волонтерами та мали мінімальний військовий інструктаж, втримати декількатисячне військо на один день, та при цьому втратити 80 людей вбитими (а ще й половина з вбитих - страчені полонені) - це "гарматне м'ясо"? Мені видається, що це була вдала військова операція. Чи будь-які втрати на війні - це "гарматне м'ясо"?
    Звичайно це не виправдовує соціалістичний уряд УНР, який примусово розпускав по домівках армію та Вільне Козацтво, попри їх бажання служити. І в результаті отримав мінімум збройних сил на момент більшовицького вторгнення в Україну.
    Небольшой опрос (независимое тестирование, ага). Тема - оценка точности определения Cannon Fodder.
    Вопрос №1 (1 балл)
    Вы - солдат (козак, и т.п.), который очень хочет служить, но кто-то там непонятный в правительстве говорит, что вы можете не служить. Ваши действия:
    а) дать представительству правительства в морду б) плюнуть представительству правительства в морду в) забить на то, что говорят в правительстве г) "ну, раз можно не служить, то не сильно то и хотелось"

    Вопрос №2 (1 балл)
    Армия (подразделение) Муравьёва наступало вдоль железнодорожных путей потому что:
    а) оно любило трудности б) железная дорога прямее других дорог в) других дорог небыло г) имело в составе бронепоезд

    Вопрос №3 (1 балл)
    Подразделение Муравьёва почти сутки топталось под Крутами потому что:
    а) понравилась местность б) ждали подкреплений из Москвы, Питера и с Балтийского флота в) восстанавливали повреждённые железнодорожные пути (по земле бронепоезд не ходит) г) а куда торопиться?

    Вопрос №4 (1 балл)
    Время, выигранное в бою под Крутами правительством и армией (подразделения петлюровцев находились в Киеве) было использовано:
    а) для организации обороны Киева б) на мобилизацию и организацию воинских подразделений и гражданского ополочения в) на чистку и перезарядку винтовок г) на евакуацию

    Вопрос №5 ( на логику, 3 балла)
    Как вы назовёте людей, которых бросили против противника не для того, чтобы обеспечить решение тактических/стратегических задач, а просто так, "щоб червоні знали"?

  12. #12
    Авторизированный магазин Аватар для Byrzyi
    Регистрация
    13.04.2004
    Адрес
    Дрогобич
    Команда
    https://tacticalgear.ua
    Сообщений
    3,680
    Записей в дневнике
    9

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    По ЖД дороге перебрасывали силы - т.к. инных вариантов быстрой и массивной транспортировки войск не было
    Самолеты не в счет, для инных целей. Также как и мор.суда
    https://tacticalgear.ua

  13. #13

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Захід відбувся, і відбувся успішно!
    Ось посилання на форуми, де можна знайти фотозвіти:
    http://forum.milua.org/viewtopic.php?p=50785
    http://reibert.info/forum/showthread.php?t=23273&page=2

  14. #14

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Вибачаюсь, але з боку мого торкання до журналістського життя хочу сказати.
    Ніхто ніколи не чув про Крути...
    Ніхто ніколи не згадував про Крути, за все Незалежне існування України.
    Не знаю, що чули Ви, але я чув, що історія про Крути - це... "300 студентів протистояли російським загарбникам напередодні окупації Києва. Це як 300 спартанців... "
    Вибачайте, але на мою думку, це "нова історія" висмокчена з пальцю.

  15. #15

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Так, з того бою зробили пафосний символ, спотворивши реальну кількість учасників події та баланс сил. І, на мою думку, завдання істориків - донести до людей коректну інформацію, що ж там відбувалося насправді. А це можна зробити, лише спираючись на факти: спогади учасників, бойові документи тих часів (обох сторін). Вибачте, але деякі з людей, які тут висловлюють свою думку, не володіють цією інформацією, і не є для мене авторитетом як знавці періоду ПСВ та Громадянської війни. Так що обговорення ісоричних реалій - це справа істориків, а не політиків чи страйкболістів Тому від дискусії утримаюсь. Повторюю - тема створювалась як виключно інформаційна.
    Доречі, на полі спілкувалися з Юрієм Повхом (програма "Арсенал", 5-й канал) - він вів зйомки батальної частини заходу, думаю скоро побачимо по TV сюжет

    P.S. Обговорення бою під Крутами - на військово-історичному форумі http://forum.milua.org/

  16. #16

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Програма "Арсенал", присвячена цьому заходу:
    http://www.intv-inter.net/tv/programm/? ... &channel=3

    Завтра (в неділю 10 лютого) ця програма вийде на 5-му каналі о 14:20.

  17. #17
    Авторизированный магазин Аватар для Byrzyi
    Регистрация
    13.04.2004
    Адрес
    Дрогобич
    Команда
    https://tacticalgear.ua
    Сообщений
    3,680
    Записей в дневнике
    9

    Re: 90-а річниця бою під Крутами

    Все, хватит здесь нестрайкбольной тематики с политическим подтекстом
    Закрыто
    https://tacticalgear.ua

Закрытая тема
розробка та технічна підтримка сайтів, інтернет-реклама