Зомбі або Зомбований- найбільш поширене в Зоні і добре відоме науці створіння - сталкер, що попав під викид радіації. Прямоходячий, повільний, постійно бормоче щось не зрозуміле. Може користуватись зброєю (від бедра). Не відчуває болю. Рекомендація по знищенню: вбивається чергою в груди, але обовязкове добивання з близької відстані в голову (імітація постріла, ніж по горлу), або граната під ноги! Як що, не добити Зомбі через 1хв він з новою силою вступає в бій!
Чесно кажучи щось не дуже радує перспектива будучи зомбі бути добитим пострілом в голову або ножем по горлу... Коли був зомбаком на сталкері 2 сектор 7 щоб скоротати час в мертв"яку - отримавши 2 чи 3 черги прямо в обличчя з хорошого тюну повипльовував шаріки та й пішов назад на базу, хоча в правилах було оговорено що зомбі добивається 3 рази, і не обов"язково лупити по голові з 7-10 метрів а достатньо просто в нього попасти... я веду до того, що деякі індивідууми нето з запалу, нето з страху валили як в КС, було не приємно.. А тепер що буде якщо по правилах людина зобов"язана буде добити зомбі в голову.. ?? хто там далі буде читати "холостим"? Але це так, особисто моя думка. А по антуражу - так тільки за, будучи знов на стороні вояків хотілося-б більше совкового МІл-Сіму, матюгальник перед базою, такий як був у Свободи на 2-му сталкері та інше.. Дійсно, гру роблять гравці, сам буду старатись її забезпечити на всі 200%