Надивившись на тести камуфляжів на американських і німецьких сайтах і начитавшись вічних холіварів типу «Multicam – реально працює чи просто гламур» і «ACU – класний камуфляж чи Бен Ладен підплатив комісії яка його затвердила» ми вирішили зробити свій камотест. Всі камуфляжі оригінальні, ніяких китайо-польських реплік.

В тесті приймали участь:
1) British DPM
2) MARPAT
3) Multicam від OPS (тканина Crye)
4) ACUPAT від Propper

Навколишні умови: Листяний ліс, осінь, сильна хмарність.Всі наступні коментарі до фоток це моя власна думка яка не претендує на абсолютну істину.

Фотка 1, ліс, мала дистанція. Я би її назвав: «Від чорного до білого» З ліва на право, DPM, MARPAT, Multicam, ACUPAT.
Фон – світла осіння листва. DPM тут явно затемний і вже зблизька ми бачимо суцільно темну фігуру. ACU вроді якби по яскравості нормальний але по кольоровій гаммі явно не вписується, занадто сірий. MARPAT хоч і світліший за DPM але тут також занадто темний. Multicam тут ІМХО найкращий.



Фотка 2, ліс, середня дистанція. З ліва на право, ACUPAT, MARPAT, Multicam, DPM.
Фон – така сама світла осіння листва. Тут в принципі ситуація повторюється, єдина відмінність: по-моєму зі збільшенням дальності контраст по яскравості камуфляжів стає не таким помітним, DPM вже не такий темний і ACU також трішки більше зливається. ІМХО Multicam і тут найкраще.



Фотка 3, ліс, ще більша дистанція, ми ховаємося в тінях навприсядки. З ліва на право, DPM (єдиний хто лежить), MARPAT, Multicam, ACUPAT.
Тут всі камуфляжі нарешті почали камуфлювати. DPM тут єдиний хто лежить, а не на фоні кущів тому і найнепомітніший. А в цілому ситуація знову ж повторюється, от тільки ACU на кінець то, починає працювати, був би він ще хоч трішки коричнево-зеленим була би казка



Фотка 4, ліс, мала дистанція. З ліва на право, ACUPAT, MARPAT, Multicam, DPM.
Фон – дерева що просвічуються небом. DPM знову ж таки затемний, але непогано би злився з товстим деревом з права ACU фігурним чином злився з сірими деревами на фоні і на цій фотці реально працює.



Фотка 5, ховаємося в темних деревах.
Тут явно найкраще себе проявили два темні камуфляжі DPM і MARPAT. Multicam також може бути, ACU… ну не його тут стихія



Фотка 5, на фоні грязюки.
Отут явно видну що грязюка це стихія морпєхів DPM - занадто зелений. Multicam - також непогано, але чуть-чуть засвітло. ACU… «белое приведение с моторчиком» (с) MARPAT тут ІМХО найкращий.



Фотка 5, за кущиком.
Тут в мене таке враження що не працює ні один. Два засвітлі і два затемні Але Multicam хоч трохи ховає.



Загальний підсумок:
1) British DPM - занадто темний напроти кущів і світлого осіннього листя, але якщо лягти на землю, то показує себе дуже непогано.
2) MARPAT – щось середнє між DPM і Multicam, на фоні світлих фонів також маячний, але от дерева і особливо грязюка – це його стихія.
3) Multicam – на мою думку показав себе найкраще, бо працює всюди. Можливо десь гірше, а десь краще, але тим неменше своє звання «універсальний камуфляж» носить заслужено.
4) ACUPAT – не варто ходити в темний осінній ліс в ньому Хоч він і не таке мегапалєво як я думав собі до цього і де-неде працює, ліс в хмарну погоду таки не його стихія. Хоча думаю що якби погода була сонячна, то можливо було би і краще.

Ось істинна стихія ACU :



Дякую усім «моделям» які взяли участь у зйомках:
DPM - MaxCraft
MARPAT - Avatar
Multicam - Hokum
ACUPAT - я
Можливо якось в майбутньому зробимо тест і на урбані, там я надіюся отримати реванш в ACU