Попала мені в руки репліка CIRAS Land від TMC і вирішив я зробити її огляд-порівння разом з моєю CIRAS Land від PANTAC. Ці дві фірми є напевно найпопулярнішими виробниками реплік кірас, але повноцінних оглядів, особливо для TMC, я в інтернатах так і не найшов. Варто відзначити що ціна CIRAS Land від TMC майже в 2 рази менша ніж від PANTAC.

Версія від PANTAC є розміру M, в TMC ж є тільки один розмір який описаний як «Adjustable fit 5'5'' to 5'11''». Можна сказати що він фактично відповідає розміру M в PANTAC.

Обидві кіраси в кольорі Ranger Green і тут же в очі кидається одна з основних розбіжностей – відчутна різниця в кольорі. TMC є більш сірою, в цей час як PANTAC більш зеленою. На фотках зі спалахом різниця є сильнішою ніж при звичайному денному світлі – на сонці колір основи виглядає майже однаково, помітна різниця тільки на стропах.

Коли їх обидві береш в руки, то TMC здається м’якшою і менше тримає форму ніж версія від PANTAC. Спочатку я подумав що TMC нас підманула-підвела в ніяка там не 1000 кордура, але зважування платформ показало що їх вага абсолютно однакова (без підсумків – 2400 г).






При порівнянні вже самих компонентів в очі кидається відсутність люверсів на регулювальних ременях в TMC, там просто пропалені дірки . На мою думку це великий мінус бо навантаження на ці дірки є відчутне, по фото зразу видно що коли кіраса TMC приїхала, то відрегульована кіраса була на середню дірку. Невідомо якого розміру вона набуде після довго часу активного юзання. Також слід відзначити що ці елементи в версії від PANTAC є більш жорсткіші ніж в TMC.






На задній частині (як впринципі і на передній) TMC розмістило велкро на верхніх стропах, можливо це і функціонально, але на оригінальній версії від Eagle такої фічі немає. З внутрішньої сторони TMC також поскупилося на люверси внизу.




Хлястики з обох сторін, ті які фіксують «капоти», фіксуються по різному: в TMC – велкро, в PANTAC – кнопка (як в оригінала).




В обидві версії нормально встають Пантаківські даммі SAPI плити (по ідеї розмір M). В PANTAC вони себе почувають більш вільно, в TMC входять майже в притик. Також на цій фото помітна інша розбіжність: внутрішня сітка в PANTAC є фактично такою як в оригінала, в версії ж від TMC там стоїть сітка Air Mesh яка мала би забезпечити кращу вентиляцію.






Крім велкро на стропах в TMC передні частини відрізняються ще в розміщенні нижніх строп, версія від PANTAC знову ж таки ближча до оригіналу.




Плечові накладки зачіпляються в різні сторони: PANTAC – внутрішні частини зверху, TMC – внутрішні частини знизу. Тросик екстреного скидання в TMC в середині також залізний, ззовні - чорний.




Обидві версії в зборі з SAPI плитами і імітацією кевларового філлера. На цій фотці до речі різниця в кольорі майже не помітна.




Підсумки які йдуть в комплекті є сильно подібними, а версії віт TMC задні стропи є відчутно м’якші і в всіх підсумках крім магазинних зачіпляються внизу не на кнопку, а на регулятор (на фото внизу для прикладу адмін підсумок)