Цитата Сообщение от KEINC
Цитата Сообщение от pohil
При використанні 2-ї схеми всі грошові потоки будуть зав"язані на 1-2 поручителях, що, згідно ЗУ "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", може викликати зацікавленість державних органів (в першу чергу ДПА). Згідно розділу ІІІ, статті 16 передбачено наступні ознаки операцій, які підлягають фін.моніторингу (не залежно від суми проведення операції):
- 217 (часті перекази з банківських рахунків, що не мають економічного сенсу);
- 326 (неодноразове здійснення фінансових операцій на суму нижче встановленого порогу (тобто 150,0 тис.грн.), що мають ознаки обов"язкового фінансового моніторингу)
Терміни "часті" та "неодноразові" в Законі не роз"яснюються.
Під 326 ознакою слід розуміти внесення особою готівки та переказ іншій особі того ж або наступного дня.
В зв"язку із чим пропоную зупинитись на 1-й схемі та відмовитись від використання пластикових карток, так як через них найбільше "миється" грошей, та, відповідно, до них привертається найбільша увага.
2 года, по моей зарплатной карте (госслужащего) шел денежный оборот (правда сумы не более 4000 были) - особых вопросов никогда не возникало, лишь один раз контролеры спросили что за бабки (а вдруг коррупция - пояснил, что кто долги отдает, а кому и я отдаю, кто просит деньги товарищам передать безкарточным - на этом и затихло), поэтому смысла париться по данному поводу нет.
Закон немного поменялся в конце августа 2010 в худшую сторону.
Я не настаиваю, я вношу предложение по уменьшению риска для поручителя.