За любки продовжу спілкування Шановний. Можу лише додати, що на мою власну думку вивід військ з ДРА було великою несподіванкою не стільки для СРСР, скільки для моджахедів. Можу лише додати, що наслідки зростання угруповань ісламського типу (зокрема Талібан) у середній Азії було обумовлено в загалом репресіями з боку правлячого режиму у середньо азійських країнах (приклад бойові дії в Афнагістані, ісламська революція в Ірані 1979 р., приход до влади Каддфі у Лівійській Джамахірії) Поваленні режими відмовлялись розширити свою політичну базу, провести навіть будь які «демократичні реформу» (хоча я не згоден з тим що на Сході коли не будь буде демократія у тому сенсі, який розуміємо ми.) У той самий час коли безробіття та злидні зростають, а відповідно знижається економічна можливість гідного існування простих людей. Тому не треба дивуватись, що Афганістан - центр по вирощуванню опія. І тими ж самими тропами, якими під час війни з СРСР доставлялась зброя в зворотному напрямку йдуть каравани з опієм.
http://www.iicas.org/images/1017042975.jpg