Цитата Сообщение от evil_sysadmin Посмотреть сообщение
И что, если не гос. контора им можно ложить с прибором на законы?
10. УМОВИ ОДЕРЖАННЯ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ВІДДІЛЕННІ ТОВ «НОВА ПОШТА»

10.1.
Надати представнику ТОВ «Нова Пошта»номер товарно транспортної накладної.

10.2.
Надати представнику ТОВ «Нова Пошта»паспорт(паспорт громадянина України,паспорт громадянина України для виїзду за кордон),що підтверджує контактну особу
Одержувача, зазначену в товарно-транспортній накладній. А бо водійське посвідчення для відправлень, о голошеною вартістю до 10 000 грн
10.3
.
Для юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців надати представнику ТОВ «Нова Пошта» довіреність з повноваженнями на отримання даного відправлення та документ,
який засвідчує особу згідно довіреності (паспорт громадяни на України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, або водійське посвідчення для відправ лень, оголошеною вартістю до 10 000 грн)

10.4.
Особа, не зазначена в товарно - транспортній накладній, може отримати відправлення лише при наявності відповідно оформленої довіреності та документа (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, або водійське посвідчення для відправлень, оголошеною вартістю до 10 000 грн), який засвідчує особу згідно довіреності.

10.5.
В залежності від форми розрахунку, сплатити представнику ТОВ «Нова Пошта» грошові кошти за надані послуги
Т.е. по правам я могу получать посылки до 10к грн.

Взято отсюда http://novaposhta.ua/docs/Terms_of_Service.pdf

И да, они действуют по этому документу(так, что ты прав, они могут ложить на законы, т.к это договор-оферта, хотя я не юрист и меня могут поправить):
http://novaposhta.ua/docs/public_offer.pdf
Не хочешь - не пользуйся... Вот вся штука этого документа. Но если ты пришел отправлять к ним посылку - то придется играть по правилам.
К примеру, я посылки на отца и отец на меня забираем имея на руках 2 паспорта в каждом случае. Выдают.
Также можете требовать, чтобы получателей указали больше чем 1. 2 точно можно. Причем даже разные фамилии.

А в случае с продуктами для сына, который служит в армии(читал вскользь, если не правь, то прошу поправить) - пусть ищет кого-то с паспортом или правами, а отправители могут написать заявление на изменение получателя.